Menu Główne


Polecamy

1a       bip2013 

Współpraca

decathlon logo 2-male

stanmir

HDE Logo

kia

logo_benefit_systems

fit_profit

OKsystem

maviarea

k8 logo

laserhouse skus zdjecie

Partnerzy Medialni

Dziennik-zachodni1

gazeta_mikoowska

radio_expres

logotyp

nasza_gazeta

echo logo nowe

naszemiasto-logotyp

POLSKIE Maratony.PL

Polityka prywatności

Strona koszysta z plików cookies w celu realizacji usług. Więcej informacji na ten temat mozna znaleźć tutaj. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nasze Galerie

Kanał YouTube

kanalyyoutubeogieldzie

Uczestnictwo

MsiT2014

BBL

stmig

polska_biega

polska_na_rowery

czwartki

family_cup

Partnerzy

aks-mikolow

orzel-mokre

lks45 bujaków

ks-kamionka

strazak-mikolow

burza

kkp mikołów

01 biegaton logo 2417x2441 1267x1280

logo SP 3

Jezdzcy2013

kong sao

satori1

akro gym mikołów

Logomakr RG Mikołów

MCK Mikołów

śob

Licznik wizyt

1987663
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
11
313
670
6624
10188

Szukaj

Aktualności

Rozpoczęła się akcja JUŻ PŁYWAM

ju_pywam

W krytej pływalni Aqua Plant w Mikołowie we współpracy z NIVEA i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, prowadzone są zajęcia w ramach akcji „Już pływam”. „Głównym celem akcji jest popularyzacja wśród dzieci i ich opiekunów nauki pływania oraz podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Działaniem tym obejmujemy te dzieci, które z przyczyn społecznych nie mogą uczestniczyć w kursie nauki pływania. W zajęciach uczestniczy 15 dzieci, w wieku od 6 do 8 lat wyznaczonych przez Mikołowski MOPS.

Każdego lata z powodu utonięć ginie kilkadziesiąt dzieci. Nieumiejętność pływania oraz brak znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa – to najczęstsze czynniki powodujące wypadki nad wodą. Okazuje się, że nauka pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie wpływa bezpośrednio na malejące statystyki utonięć. Dlatego też NIVEA i WOPR, co roku zwiększają liczbę dzieci objętych tą akcją.

Działanie obejmuje 50 basenów na terenie całej Polski. Instruktorzy otrzymują do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki pływania oraz materiały edukacyjne. W sezonie letnim akcja zmienia formułę i przenosi się nad Bałtyk. Podczas nadchodzącego lata  „Letnia Szkoła NIVEA” uczyć będzie pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie wszystkie chętne dzieci w czterech miejscowościach nadmorskich: Mielnie (23-24 lipca), Krynicy Morskiej (30-31 lipca), Łebie (6-7 sierpnia), Ustroniu Morskim (13-14 sierpnia). 

Instruktorzy uczestniczący w akcji otrzymują do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki pływania oraz materiały edukacyjne do zajęć. Natomiast dzieci dostają komplet materiałów takich jak: książeczki z naklejkami, w których przedstawiony jest świat bezpiecznych wakacji nad wodą.

GALERIA