Menu Główne


Polecamy

1a       bip2013 

Współpraca

decathlon logo 2-male

stanmir

HDE Logo

kia

logo_benefit_systems

fit_profit

OKsystem

maviarea

k8 logo

laserhouse skus zdjecie

Partnerzy Medialni

Dziennik-zachodni1

gazeta_mikoowska

radio_expres

logotyp

nasza_gazeta

echo logo nowe

naszemiasto-logotyp

POLSKIE Maratony.PL

Polityka prywatności

Strona koszysta z plików cookies w celu realizacji usług. Więcej informacji na ten temat mozna znaleźć tutaj. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nasze Galerie

Kanał YouTube

kanalyyoutubeogieldzie

Uczestnictwo

MsiT2014

BBL

stmig

polska_biega

polska_na_rowery

czwartki

family_cup

Partnerzy

aks-mikolow

orzel-mokre

lks45 bujaków

ks-kamionka

strazak-mikolow

burza

kkp mikołów

01 biegaton logo 2417x2441 1267x1280

logo SP 3

Jezdzcy2013

kong sao

satori1

akro gym mikołów

Logomakr RG Mikołów

MCK Mikołów

śob

Licznik wizyt

1977001
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
147
335
1296
6150
15337

Szukaj

Aktualności

Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju siłowym

{jgxtimg src:=[images/stories/tr3.jpg] width:=[150]}

W dniach 8 - 12 czerwca odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju siłowym. Zawody odbyły się w Norwegii w Brumunddal - Hamar. Wzięli w nich udział reprezentanci MOSiR Mikołów Krzysztof Wierzbicki i Marzena Piter. Zawodnicy kolejni raz udowodnili swoją wielkość zdobywając w sumie 4 medale. Krzysztof Wierzbicki zdobył złoty medal w konkurencji martwy ciąg, natomiast Marzena Piter zdobyła srebro w trójboju siłowym, złoto w martwym ciągu i srebro w przysiadzie.

Jako pierwszy na pomoście zaprezentował się Krzysztof Wierzbicki. Startował w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 82,5 kg. W pierwszej konkurencji jaką jest przysiad ze sztangą zadysponował ciężarem 285 kg. Po zaliczonym podejściu podwyższono ciężar na 295 kg. jednakże mimo dużego zapasu sędziowie spalili obie próby i tym samym Krzysiek uplasował się w tym boju na 4. pozycji.
W drugiej konkurencji jaką jest wyciskanie sztangi na ławeczce Krzysiek na pierwsze podejście podał 170 kg. Podejście zostało zaliczone jednogłośnie. W drugim podejściu poproszono o nałożenie na sztangę 180 kg. Jednak przez zbijanie wagi do niższej kategorii koszulka specjalistyczna jaką się używa do tego boju zrobiła się za luźna. Krzysiek zaliczając jedno podejście na 170 uplasował się w tym boju na 9.pozycji.
W trzeciej konkurencji trójboju siłowego jaką jest martwy ciąg Krzysiek pokazał klasę zostawiając rywali w tyle. Na pierwsze podejście założono na sztangę 310 kg, dokładnie tyle samo ile wynosił dotychczasowy rekord polski należący do Krzyśka w tej kategorii wagowej i wiekowej. Te podejście zaliczył bez problemu jednogłośną decyzją sędziów. W drugim podejściu Krzysiek zadysponował ciężarem 320 kg. Zaliczając drugie podejście poprawił swój dotychczasowy rekord polski o 10 kg! Trzecie podejście martwego ciągu o wszystkim decydowało. Była to próba bicia najstarszego rekordu europy juniorów wynoszącego 340 kg. Krzysiek poprosił o nałożenie na sztangę 340,5 kg jednakże mały bład techniczny spowodował,że zawodnik nie zaliczył tego podejścia. Krzysztof ostatecznie uplasował się na 6. miejscu z wynikiem 775kg w trójboju i pierwszym miejscu z wynikiem 320 kg w martwym ciągu.
Jako druga na pomoście zaprezentowała się Marzena Piter. Pierwsze podejście przysiadów miała wykonać z ciężarem 160kg. Podejście zostało wykonane lekko, ale sędziowie spalili je za "głębokość przysiadu". Trenerzy zdecydowali podnieść Marzenie ciężar sztangi o 10 kg na drugie podejście dzięki czemu zaliczyła je z wynikiem 170 kg. Na ostatnie podejście poproszono o nałożenie na sztangę 180 kg. Marzena zaliczając ostatnie podejście uplasowała się w przysiadach na 2.miejscu.
Wyciskanie leżąc nie poszło za dobrze. Pierwsze podejście na 85 kg zostało zaliczone bezbłednie jednogłośna decyzją sędziów. Poproszono więc o zwiększenie ciężaru na 92,5 kg. Drugie podejście spaliła a na trzecie już brakło sił. W wyciskaniu uplasowała się na 4. miejscu.
W martwym ciągu walka toczyła się do ostatnich minut. Pierwsze podejście na 172.5 kg zostało zaliczone bardzo lekko podobnie jak drugie na 182,5 kg. W trzecim podejściu Marzena musiała zmierzyć się z ciężarem 192,5. Dawało jej to tym samym złoty medal w trójboju. Jednak zabrakło siły do wykonania tego podejścia. Marzenie udało się wciągnąć ten ciężar do połowy. W ostateczności uplasowała się na 2. miejscu w trójboju, 2.miejscu w przysiadzie i pierwszym miejscu w martwym ciągu.

GALERIA

WYNIKI strona oficjalna