Menu Główne


Polecamy

1a       bip2013 

Współpraca

decathlon logo 2-male

stanmir

HDE Logo

kia

logo_benefit_systems

fit_profit

OKsystem

maviarea

k8 logo

laserhouse skus zdjecie

Partnerzy Medialni

Dziennik-zachodni1

gazeta_mikoowska

radio_expres

logotyp

nasza_gazeta

echo logo nowe

naszemiasto-logotyp

POLSKIE Maratony.PL

Polityka prywatności

Strona koszysta z plików cookies w celu realizacji usług. Więcej informacji na ten temat mozna znaleźć tutaj. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nasze Galerie

Kanał YouTube

kanalyyoutubeogieldzie

Uczestnictwo

MsiT2014

BBL

stmig

polska_biega

polska_na_rowery

czwartki

family_cup

Partnerzy

aks-mikolow

orzel-mokre

lks45 bujaków

ks-kamionka

strazak-mikolow

burza

kkp mikołów

01 biegaton logo 2417x2441 1267x1280

logo SP 3

Jezdzcy2013

kong sao

satori1

akro gym mikołów

Logomakr RG Mikołów

MCK Mikołów

śob

Licznik wizyt

1987663
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
11
313
670
6624
10188

Szukaj

Aktualności

Strategia Rozwoju Sportu w Województwie Śląskim

Obraz1

Z udziałem władz regionu, działaczy sportowych oraz samorządowców  odbyło się  18 października spotkanie poświęcone pracom nad strategią rozwoju sportu w regionie do roku 2020.  "Chcemy najpierw przeprowadzić inwentaryzację tego, co mamy, by później określić kierunki rozwoju, wyznaczyć konkretne cele, projekty, które mogłyby być zrealizowane z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej w kolejnym unijnym okresie finansowym 2014-2020" - mówił marszałek Bogusław Śmigielski.

Podczas spotkania Zbigniew Waśkiewicz, rektor katowickiej AWF, przekonywał do inwestowania w sport. Mówił: „Potencjał województwa jest bardzo duży. Świadczy o tym liczba nowo otwieranych hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych. Gdyby nasz region nie był postrzegany jako dynamiczny i rozwijający się, nikt nie decydowałby się na takie inwestycje." Z kolei były piłkarz reprezentacji Tomasz Wałdoch zwrócił uwagę na brak sportowych przyzwyczajeń w Polsce.

W czasie spotkania omówione zostały m.in. postawy społeczne wobec sportu zarówno władz jak i mieszkańców regionu, analizie poddana została infrastruktura sportowa oraz zasoby kadrowe. Uczestnicy zastanawiali się też nad finansowaniem sportu, jego promocją oraz współpracą władz publicznych i organizacji sportowych.

W czasie obrad zaprezentowany został stan prac nad Strategią Rozwoju Sportu w Województwie Śląskim do roku 2020" i  jej wstępne założenia.

Opracowanie i realizowanie strategii wpłynie na podniesienie aktywności fizycznej oraz stanu zdrowia mieszkańców regionu. Przyczyni się też do stworzenia wielu możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, zarówno dla jego mieszkańców, jak i gości krajowych i zagranicznych. Umożliwi też szeroką promocję i popularyzację województwa jako miejsca wydarzeń sportowych rangi krajowej i międzynarodowej. Główne kierunki działań strategicznych dotyczyć będą sportu dzieci i młodzieży, sportu akademickiego, powszechnego oraz osób niepełnosprawnych, a także sportu kwalifikowanego.

Źródło

Zdjęcie: Tomasz Żak